Autoresponder - Forward - nowy webmail

W nowym webmail"u konfigurację Autorespondera oraz Przekazywania wiadomości można ustawić po zalogowaniu na konto. Nie ma konieczności jego konfiguracji z poziomu konta Postmaster.

Po zalogowaniu do konta ze strony webmail.forpsi.pl lub też webmail.nazwa_domeny z lewego menu wybieramy zakładkę Opcje a następnie Przekazuj - Auto-odpowiedź

W oknie po prawej będziemy mieli możliwość wyboru jednej z dwóch opcji:

  • Standard
  • Forward na

W pierwszym przypadku wybieramy standardowy autoresponder. Wybierając Aktywuj pojawią się pola w których należy podać tytuł oraz tekst automatycznej odpowiedzi.

Wybierając opcję Forward na otrzymujemy możliwość ustawienia forwardu (przekazywania wiadomości) na inne konto. Podajemy je w polu e-mail. W tym miejscu możemy wybrać czy przekazywana wiadomość ma pozostać na koncie czy też po przekazaniu ma zostać wykasowana.
Forward na ma możliwość jednocześnie ustawienia autorespondera. W takim przypadku wiadomość zostanie przekazana na dany adres e-mail z jednoczesnym wysłaniem do nadawcy automatycznej odpowiedzi.

Po aktywowaniu automatycznej odpowiedzi mamy do wyboru dodatkowe opcje:
datę aktywowania autorespondera, czas w jakim mają być wysyłane wiadomości. Ma to zastosowanie w przypadku gdy od jednego nadawcy otrzymujemy wiele maili. W takim przypadku możemy ustawić, że wiadomość ma być odsyłana dla przykładu co godzinę, co cztery itp w ciągu np. 10 godzin.

Wszystkie zmiany aktywujemy poprzez zapisanie ustawień - Symbol dyskietki.Prosimy nie korzystać z polskich znaków diakrytycznych oraz nie należy stosować tagów HTML.