Zamówienie i zarządzanie certyfikatem SSL

Jeśli jesteś zainteresowany skonfigurowaniem dostępu SSL z zaufanym certyfikatem (RapidSSL, QuickSSL, Let's Encrypt lub jeśli posiadasz już certyfikat), prześlij nam autoryzowane zgłoszenie poprzez formularz kontaktowy. Cena za tę usługę różni się w zależności od rodzaju wybranego certyfikatu - szczegóły usługi SSL, oferowanych certyfikatów oraz ceny znajdziesz na naszej stronie internetowej.

Jeżeli zostaną spełnione odpowiednie warunki, możesz bezpłatnie aktywować zabezpieczenia w serwisie za pomocą zaufanego certyfikatu DV SSL Wildcard, wystawionego przez włoski urząd certyfikacji Actalis S.p.a. Certyfikat ten jest ważny dla domeny głównej oraz jej subdomen.

ZARZĄDZANIE CERTYFIKATEM SSL Z POZIOMU PANELU KLIENTA FORPSI
(jedynie w przypadku płatnych certyfikatów)

Po zamówieniu płatnego certyfikatu SSL uzyskasz dostęp do zarządzania usługą. Będziesz mieć wgląd w datę ważności certyfikatu SSL, wystawione i opłacone faktury, typ certyfikatu SSL itp. W przypadku przesłania certyfikatu SSL na Twój serwer, umożliwimy Ci wprowadzenie tzw. żądania CSR, szczegółów które będziemy potrzebować do wystawienia certyfikatu.

Gdzie znajdę sekcję dotyczącą certyfikatów SSL? 

Zaloguj się na swoje konto klienta, a w menu po lewej stronie pojawi się nowy przycisk „Certyfikaty SSL”. Kliknij na ten link, a zobaczysz wszystkie płatne certyfikaty SSL, które u nas zamówiłeś.

Po zarejestrowaniu zamówienia na nowy certyfikat SSL będziesz mógł zapoznać się ze szczegółami usługi. Możesz sprawdzić aktualny status swojego zamówienia.

Po przetworzeniu płatności i wszystkich innych szczegółów status na Twoim koncie klienta ulegnie zmianie. Widok aktywnej usługi certyfikatu SSL możesz zobaczyć na następnym obrazku.

Poniżej znajdują się szczegóły usługi wraz ze wszystkimi informacjami definiującymi usługę.

Czy otrzymam powiadomienie o konieczności przedłużenia certyfikatu?

Tak. Na 30 dni przed wygaśnięciem certyfikatu SSL otrzymasz e-mail z powiadomieniem wraz z fakturą za kolejny okres rozliczeniowy. Termin płatności faktury jest taki sam jak w przypadku pozostałych usług, czyli 10 dni kalendarzowych. Po zaksięgowaniu płatności i spełnieniu pozostałych wymagań (wymiana żądań CSR) certyfikat SSL zostanie odnowiony. Następnie w panelu klienta zobaczysz nową datę wygaśnięcia usługi.