Logowanie i wylogowywanie

Logowanie
Interfejs przeglądarkowy jest dostępny pod adresem webmail.forpsi.pl. Wykorzystuje on jedynie bezpieczne połączenie SSL. Jeśli chcesz wykorzystać własną domenę w adresie URL, skorzystaj z formatu https://webmail.twojadomena.tld. Certyfikat jest wydawany dla domeny forpsi.pl, więc przeglądarka w tym przypadku wyświetli informację o nieważnym certyfikacie. Wymagane będzie dodanie wyjątku w przeglądarce, aby kontynuować.
Na stronie logowania, poza wprowadzeniem danych konta, można również wybrać język interfejsu oraz wersję webmaila. Zakładka 'Zarządzaj kontami w domenie' automatycznie wprowadza nazwę postmaster w polu na adres e-mail.
Jeśli nie chcesz wprowadzać danych logowania przy każdorazowym odwiedzaniu strony, zaznacz opcję 'Zapamiętaj mnie'. Dzięki temu przy następnych wizytach zostaniesz automatycznie zalogowany, bez potrzeby wprowadzania danych logowania. Zalecamy nie wykorzystywanie tej opcji na komputerach publicznych oraz takich, do których dostęp ma wielu użytkowników. W przypadku skorzystania z opcji zapamiętywania, również język interfejsu zostanie zapisany. W przypadku chęci zmiany języka, wymagane będzie wylogowanie się z konta lub zmiana języka w ustawieniach Webmaila.

 
Wylogowywanie
 Aby wylogować się z konta, kliknij na awatar konta w prawym górnym rogu ekranu i wybierz opcję Wyloguj.
 

Automatyczne wylogowanie

Domyślnie ustawione jest automatyczne wylogowanie po 2 godzinach nieaktywności. 

Czas do wylogowania można zmienić w sekcji Ustawienia> Ogólne> Automatyczne wylogowanie.

Hasło
W czasie logowania do Webmaila może zostać wyświetlone okno zmiany hasła. Sytuacja może mieć miejsce, jeśli dla skrzynki zostało ustawione słabe hasło. Okno zmiany hasła może się pojawić co 30 logowań


Uwaga! Łatwe do odgadnięcia hasło (konta o takim haśle często są wykorzystywane przez spamerów) zwykle składa się z nazwy konta, nazwy domeny, sekwencji cyfr (1234 ....), itp. Jeśli Twoje hasło jest zgodne z przedstawioną regułą, pominięcie zmiany hasła nie będzie możliwe.