DNSSEC PL

      DNSSEC jedyny z istniejących aktualnie sposobów na znaczne podniesienie bezpieczeństwa w internecie, między innymi zapobiega fałszerstwom witryn.
 
    Wraz z dodatkowym zabezpieczeniami  umożliwiającymi identyfikacje witryn w sieci, staje się obecnie kompleksowym rozwiązaniem dla wielu instytucji takich jak urzędy , sklepy internetowe , witryny banków i towarzystw ubezpieczeniowych. W skrócie można to rozwiązanie nazwać rozszerzeniem systemu DNS (Domain Name System)  Weryfikuje autentyczność informacji uzyskanych z DNS-u i chroni przed pewnymi zagrożeniami takimi jak phising.

DNSSEC zmniejsza ryzyko takich zjawisk jak:

- nieuprawnionego dostępu do skrzynek pocztowych
- obejścia ochrony antyspamowej podczas sprawdzania DNS
- ujawnienia poufnych danych (takich jak: hasła, numery kart kredytowych itp.)
- ataku na treści umieszczone na stronie
 
w przypadku chęci samodzielnego podpisania strefy  .pl należy skorzystać z zaleceń i aktualnych standardów opublikowanych  na stronie https://dns.pl/DNSSEC/FAQ.
 
aktualne zasady obowiązujące dla domen PL l https://www.dns.pl/formularze/DNSSEC_polityka_PL.pdf
 
* Dodatkowe informacje jak aktywować dodatkowe zabezpieczenia dla domen zarejestrowanych i hostowanych w naszej firmie.: 

- zaloguj się do konta klienta na którym znajdują się twoje usługi admin.forpsi.pl,
-  w sekcji domeny > nazwa domeny , zaznacz opcje Włącz DNSSEC. (aktywacja autoamtyczna zadziała gdy wykorzystujesz zalecane serwery dns forpsi)