Jak zmienić rejestratora domeny?

Zmiana tego typu musi być zamówiona u nowego (przyszłego) rejestratora. Zamówienie zmiany rejestratora na AlphaNet Sp. z o. o. można złożyć na naszej stronie. Po zakończeniu zamówienia system poprosi Cię o uiszczenie opłaty. Zmiana rejestratora domeny .SK jest bezpłatna, należy natomiast uiścić opłatę za odnowienie domeny na kolejny rok. Transferu domeny nie można wykonać bez uiszczenia opłaty za odnowienie.
 
Gdy tylko płatność dotrze na nasze konto, otrzymasz wiadomość na kontaktowy adres e-mail z linkiem do interfejsu, w którym należy podać kod AUTH-ID. Właściciel musi uzyskać kod AUTH-ID od swojego obecnego rejestratora. Zmiana rejestratora nie może zostać zakończona bez tego kodu.
 
Po spełnieniu wszystkich warunków - tj. po dokonaniu płatności i wpisaniu kodu AUTH-ID w odpowiednim polu, zmiana rejestratora domeny zostanie przetworzona w głównym rejestrze. Domena zostanie przedłużona o 1 rok od bieżącej daty wygaśnięcia. Po pomyślnym zakończeniu transferu otrzymasz potwierdzenie za pośrednictwem wiadomości e-mail.